phone

+48 12 352 05 50

Strona Główna

Systemy

Mieszadła

Filtry

Instrumenty

Zastosowania

Serwis-Części

O nas

Do pobrania

Kontakt

english flag polish flag

Oscylujący tłok

Firma Officine Meccaniche Gallaratesi S.p.A. została założona w 1907 roku. Pierwszy patent na pompę z oscylującym tłokiem został zarejestrowany w 1918 roku. Opatentowana wówczas zasada jest stosowana w serii pomp, które nadal są w produkcji. W przeciwieństwie do innych producentów pomp, OMG zdecydowało się zachować wszystkie działania projektowe i konstrukcyjne w swoim dobytku, zachowując wyższy poziom kontroli jakości i większą elastyczność produkcji. Umożliwia to OMG opracowywanie dostosowanych do indywidualnych potrzeb aplikacji spełniających wszystkie specyficzne wymagania dotyczące dozowania.

Wydrążony dysk osadzony jest mimośrodowo na wale pompy i prowadzony przez membranę oddzielającą ssanie od komór tłocznych. Gdy wał się obraca, dysk oscyluje pozostając stycznie w dowolnym położeniu do dwóch przeciwległych na średnicy ścian korpusu, tworząc w ten sposób dwa ruchome, płynoszczelne połączenia. W każdej pozycji tarcza jest wyważona promieniowo i osiowo. Nie ma elementów promieniowych, które mogłyby oderwać tarczę lub docisnąć ją do obudowy, dzięki czemu ciecz nie ma tendencji do wydostawania się. Wynikowa siła nacisku jest taka sama w każdej pozycji, dzięki czemu pochłaniana moc jest zawsze jednolita. Elastyczne urządzenie działa jak sprężyna, utrzymując dysk w kontakcie z cylindrycznymi ściankami obudowy, tworząc w ten sposób elastyczne połączenie między centralnym łożyskiem dysku a wałem.

Cechy pomp:

  • niska prędkość robocza gwarancją długiej żywotności
  • przystosowane do każdego rodzaju cieczy, od najbardziej płynnej do najbardziej lepkiej
  • samozasysające, NPSH wymagane mniej niż 3 metry, nie jest potrzebny zawór stopowy
  • odwracalny przepływ poprzez pracę pompy w przeciwnym kierunku
  • możliwość zamontowania wszystkich uszczelnień mechanicznych zgodnie z normami API, aby spełnić wszelkie wymagania procesowe