phone

+48 12 352 05 50

Strona Główna

Systemy

Mieszadła

Filtry

Instrumenty

Zastosowania

Serwis-Części

O nas

Do pobrania

Kontakt

english flag polish flag

Seria pomp zębatych o zazębieniu wewnętrznym stanowi rozwiązanie wszystkich problemów związanych z pompowaniem dzięki szerokiemu wyborowi materiałów konstrukcyjnych i konfiguracji. Zgodność z API 676, dławnica jest przystosowana do podłączenia zunifikowanych uszczelnień mechanicznych zgodnych z DIN 24960 w każdej wersji. Konstrukcja gwarantuje niezawodność w aplikacjach o wysokim ciśnieniu i wysokiej temperaturze. Konstrukcja "back - pull out" umożliwia łatwą konserwację bez konieczności wyjmowania pompy z rurociągu. Opcje: głowica z płaszczem, by-pass, wykonania utwardzane dla produktów abrazywnych.

Pompy zębate serii "Heavy Duty High Speed" zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający bezpośrednie połączenie pompy z silnikami elektrycznymi 4 i 6 biegunowymi. Niezawodność działania przy dużych prędkościach jest możliwa dzięki systemowi łożyskowania wału z dwoma łożyskami kulkowymi. Dostępne materiały to: żeliwo, stal węglowa i stal nierdzewna. Dostępny płaszcz grzewczy lub zawór by-pass.

Pompy zębate przeznaczone są do pompowania produktów ściernych. Seria ta wyposażona jest w części podlegające zużyciu, wykonane z węglika wolframu oraz węglika krzemu, dzięki czemu uzyskuje się dłuższą żywotność pompy i niższe koszty eksploatacji. Przykładowe aplikacje to pompowanie farb, tuszy, szlamów i asfaltu. System uszczelnienia mechanicznego z zewnętrznym płukaniem. Łatwa regulacja pasowania sprawia, że seria pomp odpornych na ścieranie jest idealna dla różnych zastosowań.

Seria pomp zębatych "asfaltowych" przeznaczona jest do pompowania ciekłej smoły z obecnością ciał stałych. Dzięki możliwości całkowitego podgrzania, za pomocą pary, oleju diatermicznego lub elektrycznie, mogą być stosowane w wysokich temperaturach. Zastosowanie elementów z węglika wolframu pozwala na pompowanie cieczy zawierających ścierne ciała stałe.

Pompy zębate 'Magnetic-Drive' dedykowane są dla cieczy niebezpiecznych, trudnych do uszczelnienia lub drogich. Doskonale sprawdzają się w przypadku zasad, izocyjanianów, rozpuszczalników i merkaptanów i innych. Dostępne materiały to: żeliwo, stal węglowa i stal nierdzewna. W wersji standardowej możliwe jest wyposażenie głowicy w płaszcze umożliwiające kontrolę temperatury pompowanego produktu. Seria "Mag-Drive" obejmuje szeroki zakres przepływów, kołnierze ANSI lub DIN, silniki IEC lub NEMA, zgodność z normami ATEX i API 676. Oprócz możliwości pracy na sucho przez krótkie okresy, solidna konstrukcja ze zoptymalizowanym wspornikiem pozwala na pracę do ciśnienia 14 Bar.