phone

+48 12 352 05 50

Strona Główna

Pompy

Systemy

Mieszadła

Filtry

Zastosowania

Serwis-Części

O nas

Do pobrania

Kontakt

english flag polish flag

Zawory

Zawór zaciskowy jest ekonomicznym rozwiązaniem, dzięki łatwej instalacji, odpowiednim tam, gdzie wymagania konserwacyjne są bardzo ograniczone. Do przechwytywania czystych cieczy, cieczy z zawiesiną czy proszków. Uniwersalny element armatury wykorzystywany do otwierania, odcinania i regulowania przepływu medium w instalacjach przesyłowych i transportowych. Milton Roy Europe, z ponad 60-letnim doświadczeniem w dziedzinie zaworów zaciskowych, oferuje pełną gamę zaworów ze zintegrowanym przelotem, odpowiednich do wielu zastosowań. Zakres ten jest dostępny w różnych materiałach: metalowych i plastikowych. Na życzenie klienta zawory mogą być certyfikowane do stref niebezpiecznych lub procesów spożywczych.

Zawory Metal PIC®

Są dostępne w wykonaniu z aluminium, AISI, żeliwa, w zależności od serii i mogą mieć połączenia kołnierzowe, gwintowane lub dedykowane do każdej aplikacji. Tuleje są przeznaczone do każdego rodzaju zastosowań, w tym tych, w których wymagane są ATEX lub FDA. Zakres metalowy jest dostępny z wlotami od DN6 do DN300.

 • speed

  Ciśnienie: max 5 bar

 • thermostat

  Temperatura: max 180 °C

Zawory Plastic PIC®

PVC, PP, POM wykonane z gwintowanymi przyłączami. Ta seria zaworów jest odpowiednia w aplikacjach z kwasami i tam, gdzie potrzebne są lekkie komponenty, na całości instalacji. Tuleje wykonane z różnych materiałów są odporne na działanie agresywnych produktów. Zawory z tworzywa sztucznego posiadają wloty od DN6 do DN80.

 • speed

  Ciśnienie: max 5 bar

 • thermostat

  Temperatura: max 60 °C

Zawory PP i akcesoria

Banjo jest amerykańską firmą specjalizującą się w obróbce polipropylenu (PP). Do ich asortymentu należą ręczne i mechaniczne zawory kulowe, filtry, szybkozłącza, zawory do IBC, zawory zwrotne, armatura (złączki – reduktory gwintowane - połączenia T...).

 • speed

  Ciśnienie: max 20 bar

 • thermostat

  Temperatura: max 60 °C

Przepływ zwrotny

Firma Banjo produkuje szeroką gamę zaworów przepływu zwrotnego z tworzywa sztucznego i SS do rozmiaru 3″. Ich zastosowanie pozwala na pełną realizację instalacji bezpieczeństwa. Podczas rozłączania dwóch elementów, maksymalny ubytek cieczy wynosi 2 cm3, co gwarantuje oszczędność cieczy, utrzymanie czystości w miejscu pracy, uniknięcie kontaktu operatora z produktami, które czasami mogą być niebezpieczne i żrące. Odłączenie może nastąpić tylko wtedy, gdy oba zawory są zamknięte, co daje całkowitą gwarancję bezpieczeństwa.

 • speed

  Ciśnienie: max 20 bar

 • thermostat

  Temperatura: max 60 °C